تاریخچه شهر ازمیر ترکیه

1399/8/11
16:30
هورا
موقعیت ازمیر | تاریخچه شهر ازمیر ترکیه

شهر ازمیر در مجاورت دریای اژه قرار دارد و به علت وجود شهر تاریخی افس، به شهرت زیادی دست یافته است. به این شهر، افسوس نیز گفته می شود. این محدوده که هم اکنون صرفا خرابه هایی از آن باقی مانده در سه کیلومتری جنوب شهر سلجوک استان ازمیر قرار دارد. معماری این شهر بیان کننده ی تمدن یونان در مدیترانه است.

جهت مشاوره در رابطه با خرید ملک در ازمیر ترکیه و آشنایی با شهر ازمیر میتوانید با مشاوران ما در دفتر تهران تماس حاصل فرمائید. 02157906000

از وسیع ترین بناهای شهر ازمیر که هم اکنون مقدار قابل توجهی از ان باقی مانده، کتابخانه ی سلسوس است. این بنا به دست مهاجران یونانی آتیکها و ایونیان ساخته شده است و از قرن دهم تا قرن پانزدهم قبل از میلاد کاربرد داشته.
جان ترتل وود و اتوبندورف، باستان شناسانی بودند که در سال های 1863 تا 1895 به کاوش در این منطقه پرداختند.

حدس زده می شود انجیل یوحنا در این منطقه نگارش شده باشد. برخی حدس ها نیز مبتنی بر آن است که اصحاب کهف در این شهر زندگی می کرده اند و در یکی از غار های همین نواحی به خواب رفته اند. علت شهرت افسوس یا شهر افس به علت مدارک و منابعی است که در مورد تاریخچه ی مسیحیت در اختیار ما قرار می دهد.

شهر تاریخی تروا و اهمیت آن

تروا از جمله شهر هایی بود که مهاجران یونانی در آن سکونت داشتند. از مهم ترین بناهای باقی مانده ی این شهر، آمفی تئاتر تروا است که در میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده. گفته های باستان شناسان مبنی بر این است که این محدوده ی باستانی، محل رخ دادن جنگ تروایی است که در کتاب حماسه ی ایلیاد نقل شده است.

اما ارزش تاریخی شهر ازمیر به پیش از دوران تروا نیز باز می گردد. تخمین زده می شود که سکونت اولیه ی انسان ها در این منطقه به شش هزار و پونصد سال پیش از میلاد برمی گردد.

پیش از این، منطقه ی ازمیر، میزبان تمدن هیتی ها بوده. پس از تسلط یافتن اقوام بالکان، علم خط و کتابت نیز از این منطقه برچیده می شود. این موضوع باعث شروع یک دوره ی سیاه در منطقه ی فلات آناتولی شد.

میلوتوس در حدود 600 تا 500 قبل از میلاد بر این منطقه حکمرانی نمود و باعث رونق گرفتن مجدد فرهنگ و شروع کشورگشایی ها نیز شد. در این دوران، مناطقی از مصر و سوریه به محدوده ی حکمرانی میلوتوس پیوست.

ارزش تاریخی میدان ساعت ازمیر

به برج ساعت ازمیر، ساعت کولسی نیز گفته می رود به نحوی به نماد ازمیر تبدیل شده است. این برج از جمله مناطقی است که گردشگران آن را در اولویت بازدید های خود قرار می دهند. این برج توسط طراحان فرانسوی در حدود سال 1900 ساخته شده و ارتفاع آن به بیش از بیست متر می رسد.

بازار کمرالتی در مجاورت این برج است که مقصد دیگر بسیاری از گردشگران می باشد.[ بازدید : 0 ] [ امتیاز : 0 ] [ امتیاز شما : ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به خرید ملک است. | قدرت گرفته از Blogroz.ir| طراح قالب Blogroz.ir
× بستن تبلیغات